Staż badawczy z obszaru psychologii muzyki na polskiej uczelni!

Zastanawiałeś się, Drogi Czytelniku, jak to jest robić takie prawdziwe badania naukowe?

Nie ma co się zastanawiać, tylko warto działać! Takie działanie umożliwia już wkrótce Agata Rodziewicz wraz ze swoją promotorką w ramach projektu „Długoterminowy trening muzyczny a umiejętność czytania – badanie okulograficzne funkcji poznawczych dzieci w wieku 6-9 lat.”, który finansowany jest przez Narodowe Centrum Nauki.

Cytując ogłoszenie, które wysłała do mnie Agata:

„Celem badań będzie sprawdzenie, czy występują różnice w rozwoju umiejętności czytania pomiędzy dziećmi uczącymi się w szkole muzycznej i dziećmi, które nie są kształcone muzycznie. Dotychczasowe badania sugerują, że trening muzyczny wpływa pozytywnie m.in. na rozwój pamięci, co może powodować sprawniejsze czytanie wśród muzyków w porównaniu do nie muzyków. Przewidujemy, że edukacja w szkole muzycznej wpłynie korzystnie na procesy poznawcze, których poprawne działanie jest niezbędne podczas czytania.”

Czy to nie ciekawe? Na blogu pojawiają się różne podsumowania dotyczące badań, które były robione w bliższej lub dalszej galaktyce, a tutaj możecie sami wziąć udział w tworzeniu takiego dzieła.

W ramach projektu proponowany jest staż badawczy, a samo badanie rozpocznie się już we wrześniu. Nie trzeba wyjaśniać jakie są plusy z udziału w takim stażu: sama jego realizacja plus nauka obsługi narzędzi badawczych takich jak TPR (test pamięci roboczej w wersji na tablety), TMK (test matryc Ravena w wersji kolorowej) czy eyetrackera. No i pomożecie człowiekowi doktorat zrobić 😉 To też się ceni! Ja będę dozgonnie wdzięczna czytelnikom bloga i fanpage’a Psychologia Muzyki za wsparcie podczas przeprowadzania badań do mojego doktoratu 🙂

Zachęcam do zgłaszania się, Agata to niezwykle ciepła i serdeczna osoba. Na pewno będzie się Wam miło współpracować.

Szkolenia dla stażystów rozpoczną się od około 3 września 2018 w Warszawie oraz w październiku 2018 w Poznaniu.

Zgłoszenia wysyłajcie bezpośrednio na adres mailowy Agaty: arodziewicz@swps.edu.pl

Dodaj komentarz