o mnie i o blogu

o mnie

Dr Maria Chełkowska-Zacharewicz – psycholog i muzyk z zawodu (według papierów), statystyk z przypadku-dodatku. Pracuję jako psycholog i trener (czasem też statystyk). Studentom psychologii w mojej Alma Mater jestem znana z zajęć dydaktycznych z bloku statystyczno-metodologicznego (uwielbiam!) i psychologii muzyki (podwójnie uwielbiam!). W ramach pracy naukowej zajmuję się również badaniami w tematach szeroko pojętej psychologii muzyki, choć zdarza mi się też zajrzeć w inne zakątki psychologii i pokrewnych dziedzin. W sieci możecie mnie znaleźć też na Facebooku.

Niedawno rozpoczęłam projekt Strefa Harmonii, w ramach którego wspieram muzyków w radzeniu sobie z tremą i efektywnym przygotowaniem do występu. Jeśli szukasz takiego wsparcia, wejdź na moją stronę www.strefaharmonii.pl bądź na FB lub IG.

o blogu

Psychologia muzyki to dziedzina niezwykle szeroka i fascynująca. Właściwie każde badanie, prowadzone pod tym szyldem z definicji jest interdyscyplinarne, z tego też względu potrafię pasjonować się najmniejszymi odkryciami w tej dziedzinie. We wpisach znajdziecie relacje z wyników badań, do których udało mi się dotrzeć, wspomnienia lub zapowiedzi konferencji czy ogólne moje przemyślenia związane z tą dziedziną.